Akcja edukacyjna dla najmłodszych – Wszyscy segregujemy śmieci!

img-20180920-wa000519 września w naszej szkole najmłodsi uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „ Segregacja śmieci” przygotowanych przez PZOM Bytom. Strach.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli możliwość poznania tajników nowoczesnych metod segregacji śmieci. Poprzez projekcję filmu edukacyjnego o w/w tematyce przypomnieli sobie sposoby segregowania śmieci do specjalnie oznakowanych pojemników w odpowiednich kolorach.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przywrócić życie „śmieciom” aby ponownie stały się wartościowym surowcem.

Warsztaty oprócz formy edukacyjnej miały charakter zabawowo- konkursowy , gdzie przyswojoną wiedzę na temat segregacji śmieci uczniowie mogli wykorzystać w czynnościach praktycznych.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkę z udziału w warsztatach edukacyjnych- (magnesy, plakaty, torby ekologiczne) o tematyce związanej z akcją Segregacji Śmieci.