Dni Nauki – dzień 5

20161007_105040W piątkowy poranek rozpoczęliśmy od przygotowań do podróży w przestworza. Uczniowie uczestniczyli w seansach w mobilnym PLANETARIUM. Mogli podziwiać fascynujący świat widziany oczami uczestnika lotów kosmicznych. Nasza wiedza o wszechświecie została usystematyzowana i wzbogacona o wiele ciekawych informacji. Kolejny przystanek w naszej naukowej podróży znajdował się na Madagaskarze. Uczniowie klas 5 – 6 szkoły podstawowej oraz klas I – II gimnazjum mogli wysłuchać ciekawej prelekcji ojca Czesława Tomaszewskiego, który przez kilka lat przebywał na tej tajemniczej wyspie jako misjonarz. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda życie ich rówieśników na Madagaskarze.

W RAMACH DNI NAUKI W NASZEJ SZKOLE ZESPÓŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZORGANIZOWAŁ SZKOLNY KONKURS „OMNIBUS SPORTOWY” DLA UCZNIÓ KLAS GIMNAZJUM.

Celem konkursu było:
- rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej sportu i wszelkich form aktywności ruchowej,
– propagowanie idei olimpizmu,
– zachęta do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych w kraju i na świecie,
– zainteresowanie innymi, często mniej popularnymi dyscyplinami sportu,
– wyłonienie i wyróżnienie tych, którzy posiadają wiedzę przekraczającą ogólnie przyjęte standardy.

Konkurs  składał się z dwóch etapów, pierwsza cześć zawiera pytania zamknięte i wyłoniła do finału 11 najlepszych osób, które odpowiadały na pytania do drugiej pomyłki. Pytania zadawane były do momentu, gdy w grze pozostał tylko jeden zawodnik, uzyskał on tytuł OMNIBUSA SPORTOWEGO.

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 TYTUŁ OMNIBUSA SPORTOWEGO ZDOBYŁ UCZEŃ KLASY IIB JANUSZ ZAZAŁOWSKI. GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!