Dni Nauki – dzień IV

naukaIV3W czwartek – 22 października uczniowie klas 6 szkoły podstawowej uczestniczyły w prelekcji na temat „Ważki w przestworzach”, który prowadziła Pani Alicja Miszta (Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska). Pani Alicja od lat monitoruje ważki z południowej Polski, także te które można spotkać w okolicach Żabich Dołów (Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy położony w granicach miast Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich). Dowiedzieliśmy się , ze ważki należą do najstarszych ewolucyjnie żyjących owadów. Są jednymi z najlepszych lotników wśród owadów, potrafią latać we wszystkich kierunkach i jako jedne z niewielu opanowały tzw. lot wiszący.

Klasy 2 szkoły podstawowej podziwiały pokaz ogromnych baniek mydlanych, które zachwycały swoimi kształtami i kolorami. Pokaz przygotowała „DOŚWIADCZALNIA”.

Uczniowie klas 5 szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach „Musisz być odpowiedzialny za tych, których oswoiłeś” (Pracownia Edukacji Żywej), podczas których mogli się dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat zachowań naszych milusińskich. Że decydując się na przyjęcie kota, psa lub kanarka do własnego domu ponosimy pełną odpowiedzialność za ich zdrowie i bezpieczeństwo.