Dni Nauki – dzień pierwszy

logo-dni-nauki-iii-okRozpoczęły się w naszej szkole kolejne DNI NAUKI, pod hasłem „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”. Podróżować można na wiele sposobów – palcem po mapie, samolotem, pociągiem, pieszo czy w ludzkiej wyobraźni. Najważniejszy jest sam fakt podróżowania, wyjścia z domu, zejścia z kanapy, a ogromny, ciekawy świat stanie przed nami otworem.
W piątek 30 września, uczniowie klasy I a oraz III a wraz z opiekunami: Dorotą Kupczyk – Strożyk, Anetą Gaidą i Anną Michalską, zmierzyli się z Magurką Wilkowicką w Beskidzie Małym. Zmagania okazały się pełnym sukcesem, góra została zdobyta i wielkim stylu.
Kolejny dzień, poniedziałek (3 października), przywitał nas typowo kapryśną, jesienną pogodą, jednak dla prawdziwego podróżnika nie stanowi to żadnego problemu… Nie zważając na przeciwności pogodowe wyruszyliśmy do Wrocławskiego ZOO, odbyliśmy podróż z jesiennymi liśćmi na warsztatach „(Roz) poznawanie natury” (klasa 6 b) oraz lataliśmy na skrzydłach pszczoły podczas warsztatów w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (klasa III a). Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum odkrywali tajemnice ortografii podczas „podróżniczego” dyktanda.