Dni Nauki – spotkanie z chemią i ortografią

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałek 16 marca klasa II a gimnazjum udała się na spotkanie z chemią. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych w Bytomiu oraz Pani Lidii Łuczyńskiej nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, podczas których otrzymywano wodór, tlenek węgla (IV), badano odczyny roztworów.

W ramach Dni Nauki odbyło się Szkolne Dyktando, które miało na celu wyłonienie Mistrza Szkolnej Ortografii w zakresie gimnazjum. Uczniowie zmagali się z tekstem o przyjęciu u hrabiego Hipolita, który w chabrowym salonie podejmował gości daniami holenderskiej kuchni oraz chińską sałatką. Z zawiłościami polskiej ortografii najlepiej poradziła sobie Julia Konieczna z klasy IIa i to ona została tegoroczną Mistrzynią Ortografii. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Piskorz z klasy Ic, na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Pawłowska również z klasy Ic.

Poniedziałek obfitował w konkursy. Uczniowie klas 5 – 6 szkoły podstawowej brali udział w konkursie językowo – przyrodniczym „Ginące gatunki”.