Trwa Tydzień Bezpieczeństwa

Tydzień Bezpiecz. dz.1 064We wtorek 17 maja rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Zapraszamy do śledzenia relacji naszych uczennic: Dominiki Kaczyńskiej, Wiktorii Piskorz i Wiktorii Zagórskiej. Dziś dzień pierwszy:

WTOREK 17.05.16r.
Dziś rozpoczyna się długo oczekiwany tydzień bezpieczeństwa. Na dobry początek na drugiej i trzeciej lekcji klasy podstawowe spotkały się na małej sali gimnastycznej, by razem nauczyć się najprostszych kroków  zumby. Ich nauczycielem chwilowo stała się Paulina Głogowska z klasy II B gimnazjum, a także dziewczęta z klasy 5 A i 5 B. Nasi młodsi koledzy świetnie się bawili, a uczennicom bardzo dziękujemy. Na trzeciej godzinie lekcyjnej na małej salce gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt.: ,,Kochaj świat, kochaj życie”. Klasy I i II gimnazjum miały okazję zobaczyć wspaniały występ dziewcząt z klasy IIC i chłopców z klas IC i IB. Dowiedzieliśmy się, jak uzależnienia m.in. od alkoholu i narkotyków wpływają na nasze życie. Wszyscy z powagą i skupieniem obejrzeli spektakl, który zakończył się gromkimi brawami. Następna lekcja była równie pasjonująca. Dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w obecności groźnego psa. Był on na tyle wyszkolony, że doskonale wiedział co zrobić przy najmłodszych uczniach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np.: jak szkolić psa albo co zrobić, gdy nas zaatakuje. W tym samym czasie na małej sali gimnastycznej rozpoczęły się prezentacje projektów klasy VIB. Mogliśmy zobaczyć prezentacje na temat lektury – ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Wszystkie wystąpienia zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Szczegółowo poznaliśmy wszystkich bohaterów, a także najciekawsze wątki książki oraz krótką biografię pisarki.