Bytom Od Nowa w klasie 2c

part_1553702833243_easy-resize-comUczniowie klasy 2c- klasy artystycznej w ramach Projektu Bytom Od Nowa zmierzyli się z trudną sztuką tworzenia i budowania wizji odnowy Bytomia pod hasłem „Mali architekci Bytomia”. Uczniowie w zespołach tworzyli makiety ciekawych miejsc naszego miasta, nadając im nowe oblicze. Poznali znaczenie ważnego słowa w tych działaniach jakim jest rewitalizacja oraz szukali synonimów tego nowego i trudnego dla nich wyrazu. Obejrzeli również film pt: „Zespół Przyrodniczo- Krajobrazowy Żabie Doły”, który najtrafniej pokazuje proces rozpoczętej rewitalizacji na tych terenach. Ciekawe materiały (tekturowe pudła o różnej wielkości, plastikowe zakrętki i wiele innych materiałów) stały się bazą do tworzenia budowli, gmachów i placów zabaw. W swoich twórczych pracach uczniowie pokazują wizje Bytomia jako miejsca, w którym dominuje zieleń.