Innowacja artystyczna w klasie 2a

3-malyOstatnie zajęcia artystyczne w naszej klasie upływały pod hasłem przygotowań do pikniku rodzinnego, do którego się włączamy.

Celem naszych działań była artystyczna dekoracja osłonek doniczkowych o motywach jesiennych, które zaprezentujemy wkrótce na pikniku.

Do pokrywania tych osłonek doniczkowych posłużyły nam naturalne materiały (szyszki, jarzębina, kora drzew, liście…), które zebraliśmy w czasie wycieczki klasowej do parku w pierwszym dniu kalendarzowej jesieni, podziwiając barwy spadających liści, poszukując oryginalnych przyrodniczych okazów do naszej pracy.

Ta praca związana z „małym rękodziełem „pozwoliła na uruchomienie naszej wyobraźni. Była źródłem radości w kreatywnym i twórczym działaniu.

Uwieńczeniem naszej pracy będzie umieszczenie wrzosów w każdej osłonce doniczkowej, ale o końcowym efekcie będziecie mogli przekonać się sami już w wkrótce na pikniku.

Oto galeria naszych dotychczasowych poczynań.