Innowacja językowa w klasie 1c: My favourite food

20210319_115005_easy-resize-comRozbudzenie w dzieciach wewnętrznej motywacji do nauki języków obcych wcale nie jest zadaniem prostym, trzeba więc stworzyć im jak najlepsze warunki do zdobywania nowej wiedzy. Kluczem do sukcesu jest uwzględnienie naturalnego dla najmłodszych sposobu spędzania czasu, dzięki któremu nigdy się nie nudzą, ćwiczą wyobraźnię i pamięć. Sposobem tym jest po prostu zabawa. Wystarczy ją połączyć z nauką języków obcych, by osiągnąć niesamowite rezultaty.

W ramach innowacji językowej uczniowie klasy 1c omawiali nazwy potraw oraz produktów, z których one powstają. Jak się okazało, dzieci doskonale wiedzą, jakie produkty zaliczamy do Zdrowych – Healthy oraz jakie do tych Niezdrowych – Unhealthy. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie z plasteliny swoich ulubionych potraw i składników. Następnie uczniowie ułożyli je na talerzykach i podpisali w języku angielskim.