Koncert dla Niepodległej „Kocham Cię, Polsko”

koncert22W przeddzień Obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty koncert patriotyczny pod hasłem „ Kocham Cię Polsko, którego wykonawcami byli najmłodsi uczniowie klas 1-3. To była niezwykła lekcja patriotyzmu podczas , której pokazano drogę Polski do wolności w prezentowanych piosenkach i recytowanych wierszach. Najmłodsi uczniowie podkreślili ważność tego dnia , ważność tej chwili swoim odświętnym ubiorem, biało- czerwone kotyliony – nasze barwy narodowe ozdabiały strój każdego dziecka i i czyniły go niezwykle uroczystym. Pełni radości i wielkiego entuzjazmu uczniowie recytowali i śpiewali piosenki o treści patriotycznej, sławiące naszą polską ziemię. W czasie koncertu panowała radosna , rodzinna atmosfera, której towarzyszył wspólny śpiew. Prezentowane utwory w wykonaniu poszczególnych klas dawały odpowiedź na pytania: „ Co to jest Niepodległość”, „ Co to jest Wolność”, „ Kim jest Patriota.” Najmłodsi uczniowie swoim wielkim zaangażowaniem udowodnili ,że kochają swoją Ojczyznę , że kochają swój kraj, że są dumni z tego ,że są Polakami. Dowodem na to była ogromna radość ze wspólnego wykonania przez wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynie piosenki pt: „ Jestem Polką i Polakiem wyrażającej dumę z bycia Polakiem.

Koncert dla Niepodległej „ Kocham Cię Polsko”to prawdziwa to prawdziwa lekcja patriotyzmu, jakim wykazali się najmłodsi uczniowie szkoły.

Krzewienie patriotyzmu od najmłodszych lat jest bardzo ważne ale robienie tego  w niecodzienny sposób pozostanie w świadomości najmłodszych dzieci na zawsze. Dlatego w tym miejscu kieruję wszelkie podziękowania dla Wszystkich, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości .