Narkogogle i alkogogle – niecodzienne zajęcia z zakresu profilaktyki – Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa

20190530_131348W ramach Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz realizacji programu Trzymaj formę uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Zaproszonym gośćmi były panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu.

Po omówieniu zagrożeń związanych z używkami, w szczególności z zażywaniem substancji psychoaktywnych o niewiadomym pochodzeniu, gimnazjaliści mieli okazję przetestować swoją sprawność w  narkogoglach i alkogoglach, czyli specjalnych okularach, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Okazało się, że jest to niezwykle trudne. Zajęcia uzmysłowiły uczestnikom, że będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych czy alkoholu, częstokroć nieświadomie można wyrządzić krzywdę sobie lub innym ludziom.