Spotkanie z Krzysztofem Koniecznym – Tydzień zdrowia i Bezpieczeństwa

img_6314-sredni   W poniedziałek 27 maja rozpoczęliśmy coroczną imprezę promującą zdrowy i bezpieczny tryb życia. Niecodziennym otwarciem cyklu było spotkanie z Krzysztofem Koniecznym, absolwentem naszej szkoły, który obecnie jest jednym z najbardziej wziętych w Polsce kucharzy. Jest półfinalistą programu Top Chef, laureatem prestiżowych nagród w kraju i za granicą (staż w jednej z najlepszych belgijskich restauracji), bierze udział w licznych pokazowych projektach kulinarnych. Na co dzień skromny, ogromnie pracowity i konsekwentny, bardzo poważnie traktuje swoje zadania, a jednocześnie emanuje dobrą energią i pogodą ducha.

Podczas spotkania opowiadał o swojej pracy, sukcesach. Wspominał czasy szkolne, mówił o sportowej pasji, jaką kiedyś był dla niego hokej na lodzie. Mieliśmy okazję posłuchać go w nietypowej roli lektora: przeczytał głośno fragment śląskiego przekładu baśni „Mały Książę” – „Mały Princ”. Uczniowie zrobili sobie z Krzysztofem pamiątkowe zdjęcia.

To było ciekawe i inspirujące spotkanie, pełne ciepła i humoru, a także wartościowej wymiany refleksji, wspomnień i dobrych rad dla rozpoczynających swoją drogę uczniów starszych klas.

Jesteśmy bardzo dumni z dokonań Krzysztofa, kibicujemy mu w zdobywaniu kolejnych szczytów i bardzo się cieszymy, że znalazł czas, aby się z nami spotkać.