Techniki autoprezentacji – innowacja „Język – Kultura – Media”

aktorKlasa 7a w ramach innowacji „Okno na świat. Język – Kultura – Media” w poniedziałek 16 listopada gościła na lekcji on-line aktora, który wywodzi się z Bytomia. Michał Wolny – aktor Teatru Miejskiego w Gliwicach, uczestnik projektów teatralnych, absolwent Akademii Teatralnej we Wrocławiu tym razem wystąpił w roli specjalisty w dziedzinie autoprezentacji. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się u źródła, jak najlepiej dostosować postawę, sposób mówienia, wyraz twarzy, spojrzenie, tak, aby skutecznie zaprezentować się na żywo oraz w mediach. Wiedza teoretyczna wystąpiła tu w połączeniu z doświadczeniem zaproszonego gościa.

Michał Wolny odpowiadał na ciekawe pytania, zadawane przez młodzież. 7a przygotowała je podczas poprzednich zajęć, na których poznawała zasady przygotowania wywiadu oraz wykonywała tzw. reaserch – zbieranie materiałów w ramach pracy dziennikarskiej.

To nietypowe spotkanie z pewnością zasiało w naszych uczniach przekonanie, że możemy zapanować nad tym, co chcemy pokazać w mediach. Wiedza na temat technik autoprezentacji dodaje pewności siebie i czyni nas skutecznymi przed kamerą.

Dokonania Michała Wolnego możemy śledzić na stronach:

Film Polski – profil aktora

Strona domowa – portfolio Michała Wolnego