Wielka opera, mali artyści!

operaTego jeszcze nie było! Uczniowie klasy 3a i 3e mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu zatytułowanym „Mały Kominiarczyk. Zróbmy operę!” z udziałem Chóru Dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu. To niecodzienne wydarzenie miało miejsce 9 listopada na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu. Małym wykonawcom towarzyszyli artyści operowi, a publiczność mogła się włączyć w śpiew niektórych partii śpiewanych, tekst wyświetlany był w górnej części kurtyny. Aby wzmocnić przeżycia uczestników spektaklu i przygotować ich do właściwego odbioru sztuki operowej uczniowie klasy 3a i 3e zostali wcześniej zapoznani przez swoje wychowawczynie ze streszczeniem libretta i obsadą. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaciekawieniem oglądali spektakl. Czy zostaną pasjonatami sztuki operowej czas pokaże… Niewątpliwie jednak dla wszystkich było to duże przeżycie.