Wizyta maluszków w Centrum Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

bezp_wczes230 kwietnia uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Mariolą Pozowską udali się do Centrum Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Tam strażacy rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, które mogą je spotkać w czasie zabaw, w drodze do i ze szkoły oraz w domu. Najważniejsze jednak okazało się krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zaangażowaniem ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Następnie mieli okazję do sprawdzenia swych wiadomości o bezpieczeństwie w trakcie rozmowy z policjantką. Pani policjantka doceniła posiadane przez dzieci wiadomości i w nagrodę mogły ,,w praktyce” na symulatorze sprawdzić się. Nie było to proste. Niektórzy mieli problem z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego- często przekraczali dozwoloną prędkość. Dobrze, że to tylko symulator…Kończąc wizytę w CBDD dzieci zwiedziły Galerię Motoryzacji. W niej ich oczom  ukazały się niezwykłe eksponaty, które o dziwo, mogły dotknąć a nawet w nich usiąść. Ten dzień był niezwykle bogaty pod względem wrażeń i na długo pozostanie w pamięci dzieci.