Wycieczka do Paryża – relacja Dominiki i Julki

Paryz2Dominika Kaczyńska i Julia Kokoszka z I c gimnazjum postanowiły podzielić się z nami wspaniałymi wrażeniami z wycieczki do Paryża, która odbyła się w dniach 29 maja – 3 czerwca 2015 r. Zapraszamy do przeczytania tej prawdziwej pracy dziennikarskiej – dziewczyny chwilę wcześniej wróciły z międzynarodowych warsztatów dziennikarskich…

Dzień 1  WYJAZD
W piątek 29 maja wszyscy wycieczkowicze spotkali się pod szkołą i z utęsknieniem czekali na przyjazd autokaru. Po 18.00 wyjechaliśmy i tym rozpoczęliśmy naszą niezapomnianą wycieczkę do pięknego Paryża.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień 2

Po ciężkiej nocy w autokarze czekał nas ekscytujący dzień. Już o 10.00 przyjechaliśmy do STRASBURGA  – stolicy francuskiej Alzacji. Jako pierwsze  naszym oczom ukazały się Parlament Europejski i Trybunał Praw Człowieka. Mięliśmy okazję poznać Strasburg z bardziej zabytkowej strony – zwiedziliśmy  La Petite France czyli Mała Francja rozłożona na malowniczych wysepkach poprzecinanych licznymi kanałami. Następnym przystankiem w pięknym Strasburgu były Katedra Notre-Dame oraz Plac Gutenberga. Po ciepłym posiłku pojechaliśmy do VERDUN gdzie zobaczyliśmy podziemną cytadelę oraz cmentarz z I wojny światowej. Po tak wyczerpującym dniu wszyscy szczęśliwi przyjechaliśmy do hotelu.

Paryz1 Paryz2 Paryz3 Paryz4 Paryz5

Dzień 3
Rano wszyscy w pośpiechu spakowali się, by jak najwięcej czasu spędzić w parku rozrywki ASTÉRIX. Mogliśmy korzystać z takich atrakcji jak m.in:  mniej i bardziej ekstremalne roller coastery – Ozyrys (jeden z najszybszych w Europie!), Grzmot Zeusa, SOS Numérobis, Lot Ikara, La Trace du Hourra, Goudurix, a poza tym atrakcje wodne (rwąca rzeka, Menhir Express, Le Grand Splatch), Koń Trojański (najpierw wysoko do góry, potem kręcenie dookoła, aż w końcu znienacka w dół), statek – galera (jak w wahadle – w przód i w tył, ale mega ekstremalnie!), Hydra Lernejska (karuzela – ośmiornica), wioska galijska, pokazy delfinów, spektakle – „Porwanie Giocondy” i „Rekrutacja do rzymskiego legionu”. O 16.00 musieliśmy zrobić sobie przerwę na pyszną Pizzę, a potem znów bawiliśmy się do woli. Dopiero o 20.00 wróciliśmy do hotelu F1.

Paryz6 Paryz7

Dzień 4

Po śniadaniu pojechaliśmy do PARYŻA. Wszyscy byli szczęśliwi, bo z okazji Dnia Dziecka dostaliśmy kubki z logiem naszego bura podróży EUROTRAMPING. Jako pierwsze zobaczyliśmy Plac Bastylii z Kolumną Lipcową i Plac Zgody z egipskim obeliskiem. Następnie poszliśmy pięknymi ogrodami do Luwru. Wiadomo wszystkim, że ,,ruch to zdrowie” więc do Katedry Notre-Dame, ratuszu (Hôtel de Ville) i Centrum Pompidou poszliśmy pieszo. Z Centrum Pompidou kierowaliśmy się na naszą ulubioną restaurację Flunch. Po obiedzie metrem pojechaliśmy na punkt widokowy, z którego doskonale było widać Wieżę Eiffla. Poszliśmy więc ku niej i wjechaliśmy na na nią, a tam mieliśmy dużo czasu wolnego. Wieczorem ogromną atrakcją dla nas był rejs po Sekwanie – zobaczyliśmy cały pięknie podświetlony Paryż. Każdy uczestnik wycieczki może przyznać, że był to najlepszy Dzień Dziecka w życiu!

Paryz12 Paryz13 Paryz14 ?????????????????????? OLYMPUS DIGITAL CAMERA Paryz8 Paryz9 Paryz10 Paryz11

Dzień 5

Ostatni dzień w Paryżu rozpoczęliśmy od zwiedzenia Łuku Triumfalnego oraz Pól Elizejskich. Po zwiedzeniu wszystkich sklepów w wolnym czasie znów pojechaliśmy metrem, tym razem do Bazyliki Sacré Coeur. Tam wszyscy kupili pamiątki dla rodziny, a potem pojechaliśmy do najnowocześniejszej części miasta – La Defense. Tam czekał na nas autokar ponieważ to była ostatnia atrakcja podczas tej wycieczki.

Paryz17 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień 6

W drodze do Polski mięliśmy ciepły posiłek. Ok. 15.00 wróciliśmy do Bytomia i przywitaliśmy się ze swoimi rodzicami. Wszyscy byli smutni, że to koniec tak wspaniałej wycieczki, jednak każdy ma nadzieję, że za rok również szkoła urządzi równie niesamowitą wycieczkę. Dziękujemy także nauczycielom, którzy opanowali tak dużą grupę i nie pozwolili nam się zgubić :)