Zabawa w teatr

innowacja-2  Uczniowie klasy 4a z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach teatralnych w ramach innowacji „Okno na świat. Język – kultura – media”. Praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Już na pierwszych zajęciach wykazali się dużą wiedzą na temat teatru. Przygotowali maski teatralne według własnego projektu, które wykorzystujemy na zajęciach.  Aktualnie opracowują lapbooki o teatrze i co najważniejsze, uczą się trudnej sztuki bycia aktorem. Z chęcią przyjęli zaproszenie do wprawek na scenie, przełamując swoją nieśmiałość i pokonując bariery.  Wcielają się w różne role, uczą się wyrażać emocje za pomocą gestów i doskonalą dykcję. Trudnym zadaniom zawsze towarzyszą uśmiech i dobra zabawa. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki zajęciom teatralnym stają się wrażliwymi odbiorcami sztuki i przygotowują się do świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym.