Jesienne inspiracje kulinarne w klasie 3c

saeatka-w-3c-1To już trzeci  rok realizacji programu z innowacji artystycznej  „Mali artyści w twórczym działaniu”w klasie 3c.

Każde zajęcia artystyczne wyzwalają w uczniach tej klasy, wiele radości,kreatywności,dają mnóstwo pozytywnej energii, nawet tym najbardziej nieśmiałym ,dają poczucie ważności bycia sobą i zadowolenia z efektów swojej pracy, swojego dzieła. Ostatnie zajęcia z innowacji artystycznej upłynęły pod znakiem trudnej sztuki kulinarnej. Jesienne zbiory warzyw i owoców stały się inspiracja do tworzenia różnorodnych wariacji sałatkowych. Uczniowie oprócz doskonalenia czynności samoobsługowych (krojenie, obieranie…) poznawali wartości odżywcze , zdrowotne i smakowe przyniesionych warzyw i owoców. Tworząc swoją sałatkę nadawali jej oryginalną nazwę. Najprzyjemniejszym momentem była wspólna degustacja i wybór Króla i  Królowej najpyszniejszej sałatki. Przy wyborze uczniowie zwracali uwagę nie tylko na walory smakowe ale również ważnym czynnikiem był walor estetyczny.

A jaka sałatka zwyciężyła? Obejrzyjcie zdjęcia: