Światowy Dzień Wody

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca) w klasach 4 innowacji matematyczno – przyrodniczej omawiano problem związany z brakiem dostępu do czystej wody w Afryce. Po projekcji filmu przedstawiającego codzienne życie mieszkańców Ghany, uczniowie rozwiązywali zadania opracowane przez Polską Akcję Humanitarną w ramach kampanii „Studnia dla południa”. Naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 25 i wzięły udział w grze wodnej – „Od źródła do ujścia”. Wykazały się ogromną wiedzą o wodzie i umiejętnościami pracy w grupie.

Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat „Woda w naszym życiu”. Osoby wyróżnione:

- Jakub Bazylkiewicz kl. 2 b

- Filip Urbański kl. 7 c

- Vanessa Stawarz kl. 4 d

- Piotr Suchy kl. 4 c

- Aleksandra Kocot kl. 5 a

- Jan Kocot kl. 4 a.

Światowe obchody Dnia Wody mają  przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Taka sytuacja nie jest już jedynie problemem krajów afrykańskich. Brak wody pitnej doskwiera również Europejczykom. Najnowsze raporty donoszą, że w Europie  dostępu do bieżącej wody nie ma 100 mln osób. Więc pamiętajmy o zakręcaniu kranów w naszych domach i miejscach pracy, kontrolujmy ich szczelność.