Obchody dnia Świętego Patryka

patrykW piątek obchodziliśmy Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Jest to święto obchodzone 17 marca, głównie w Irlandii jak i innych krajach anglojęzycznych. W budynku naszej szkoły zdecydowanie dominował wtedy radosny kolor zielony, zarówno w klasach jak i na strojach uczniów i nauczycieli. Kolor zieleni nawiązywał również do zbliżającej się wielkimi krokami wiosny, na którą wszyscy wyczekujemy. W naszej szkole na lekcjach języka angielskiego uczniowie pogłębiali wiedzę na temat tradycji, kultury oraz historii Republiki Irlandii, a następnie przygotowywali plakaty związane z tym tematem, które teraz zdobią sale oraz korytarze szkoły. W tym dniu dało się również usłyszeć piękne rytmy muzyki celtyckiej, które rozbrzmiewały podczas przerw.