Niecodzienna lekcja ekologii

img_20210915_09080115 września dwie nasze klasy- 7c i 7d uczestniczyły w 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej miasto zielone-miasto zdrowe z cyklu „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście”. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu profesora Skubały „Nasz świat do remontu” na temat, jak dbałość o środowisko przyrodnicze wpływa na jakość naszego życia. Dowiedzieli się, że odpowiedzialność za przyszłość naszej Ziemi spoczywa w ich rękach. Następnie wzięli udział w Recyklingowej Ścieżce Edukacyjnej, przyglądali się życiu pszczół miodnych, uczestniczyli w konkursach. Za swoją wiedzę, którą się wykazali, zdobyli nagrody rzeczowe. Zaś za przyniesienie elektrośmieci i wrzucenie ich do odpowiedniego pojemnika zostali obdarowani cebulkami tulipanów i sadzonkami drzewek iglastych.

Tak zdobyta wiedza ekologiczna na pewno, nie tylko zakiełkuje jak wiosenne tulipany, ale z pewnością będzie potężna jak sosnowy las!