III Festiwal Nauki w Katowicach

img_20190114_095954W poniedziałek 14 stycznia uczniowie z klas 6b, 4c , 4d, 7a oraz III a i III b wzięli  dział w 3. Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach.
Uczniowie początkowo nieśmiało, a później coraz odważniej brali udział w różnorodnych warsztatach i doświadczeniach. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Można było posłuchać wywiadu z kosmonautką z NASA, pierwszym Polakiem w kosmosie Mirosławem Hermaszewskim, wziąć udział w rozważaniach dr. Tomasza Rożka na temat sztucznej inteligencji lub pokazu wystrzelenia domowych rakiet.

Niektórzy zrozumieli, jak ciężko wyprodukować energię, gdy pracą własnych mięśni doprowadzali do świecenia żarówki. Można było zobaczyć otaczający świat w alko-goglach lub poeksperymentować chemicznie, posadzić jakąś roślinkę lub potrzymać na ręce żywego karaczana. Niektórzy zajęli się łamigłówkami, inni próbowali swoich sił w tłumaczeniu i pisaniu chińskich znaków. Były też stanowiska historyczne, przyrodnicze, polonistyczne i wiele, wiele innych oraz nauka pierwszej pomocy. Każdy mógł znaleźć dziedzinę nauki, która najbardziej go interesuje.