Nasiona dla Afryki

afcpogfeipbpgkhkNasza szkoła dołączyła się do projektu „Nasiona dla Afryki”. Celem akcji jest zebranie nasion, które mają być wykorzystane do stworzenia ogródka warzywnego na terenie misji w Zambii. Siostry Boromeuszki Mikołowskie prowadzą swoją misję w Mpanshyi (Zambia), w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole. Siostry robią wszystko aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami. Nasiona w Zambii są bardzo drogie, dlatego prosimy o pomoc w ich zakupie.  Preferowane są nasiona: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora.

Nasiona można przynosić do końca maja do pani Patrycji Gębczyk i pani Anny Michalskiej.