Graj z nami! Autorski projekt naszej uczennicy i jej taty

matitaty-logo-3W ostatnim okresie dużo czasu musimy spędzać w domu. Pewnie nieraz brakuje Wam pomysłu, jak ten czas wypełnić, żeby się nie nudzić. Wasza koleżanka z klasy 1c, Matylda Pacioch, ma dla Was propozycję zagrania w grę planszową MATITATY. Matitaty to magiczna kraina, w której mieszkańcy żyją radośnie, grając w przeróżne gry i bawiąc się wesoło. Wszyscy są tam zawsze uśmiechnięci. Do gry potrzebna jest kostka i kolorowe pionki. Pozostałe elementy wymyśliła Matylda i przygotowała je z pomocą taty. Wszystkie materiały można pobrać i wydrukować ze strony szkoły. Gra przeznaczona jest dla uczniów klas I-III i zawiera planszę, zasady gry, hasła pantomimy, hasła bajkowe oraz zadania matematyczne. Wszystko to znajdziecie u dołu w poszczególnych arkuszach. Razem z Matyldą i mieszkańcami krainy MATITATY zapraszamy więc Was do ciekawych oraz kreatywnych zabaw!