Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020

plakaty-wyborczeW bieżącym roku szkolnym, w naszej placówce, odbywają się wybory Samorządu Uczniowskiego, zgodne z demokratycznymi zasadami (powszechne, równe, bezpośrednie, z tajnym głosowaniem).
 Wszyscy uczniowie mają czynne i bierne prawo wyborcze. Prawo czynne – uczeń wskazuje swoją kandydaturę do samorządu, chce być jego przedstawicielem. Prawo bierne – uczeń głosuje na wybranego kandydata, chce aby w jego imieniu sprawował funkcję w SU.

W roku szkolnym 2020/2021, ze względu na pandemię koronawirusa, wprowadzamy nową formułę wyborów samorządowych. Kandydaci na funkcję przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego i sekretarza przygotowali plakaty wyborcze. Na ich podstawie społeczność szkolna wybierze władze samorządowe.
Głosowanie odbędzie się drogą internetową, o szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.
                                                                                                                 Opiekunki SU: Ilona Tymińska i Małgorzata Zielińska