Dzień Dyni w naszej szkole

klasy1Ostatnie dni października upłynęły w naszej szkole pod znakiem koloru pomarańczowego.

Dziś świętowaliśmy Happy Pumpkin Day, czyli Dzień Dyni.

Ideą tego dnia było zaprezentowanie kreatywności oraz pomysłowości uczniów, którzy z tej okazji prześcigali się w pomysłach na stworzenie różnorodnych kreacji w kolorze pomarańczowym.

Dynia dziś gościła w każdej klasie nie tylko jako rekwizyt w dekoracjach klasy, ale też kulinarnie „dawała” znać o sobie w postaci ciasta dyniowego, babeczek dyniowych i innych słodkości.

Kultywowanie tradycji związanej z Dniem Dyni jest alternatywą do Halloween Day, który nadal jest lubiany i popularny wśród dzieci. Dziś również nie zabrakło strojów i kostiumów związanych z tym dniem.

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas 1-8 mieli okazję poznać na lekcjach języka angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem tych zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween a także zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych.

Takie dni jak dzisiaj to ciekawa lekcja kulturowo- językowa. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy o czym świadczy zamieszczona galeria zdjęć: