Mali matematycy w naszej szkole – zakończenie projektu w klasie 1c

img_20230609_072854Rok szkolny powoli dobiega końca, podobnie jak projekty, w których aktywnie braliśmy udział przez całe 10 miesięcy. Uczniowie klasy 1c rozpoczęli we wrześniu przygodę z Fundacją Uniwersytet Dzieci realizując 8 projektów z serii „Mali matematycy – Gdzie się kryje matematyka?”. Zajęcia wprowadzające pozwoliły im się lepiej poznać i zintegrować, aby w przyszłości łatwiej wykonywać zadania grupowe. Część matematyczna obejmowała poznanie pojęć miary i wagi, dzieci poznały również kierunki i związane z ich występowaniem zjawiska w przyrodzie. Pojawiły się zagadnienia z geometrii. Czas na nauce upłynął szybko i to właśnie o nim uczniowie dowiadywali się w ostatnich etapach projektu. Matematyka okazała się świetną zabawą!