Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

img_20191114_173450„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

(autor nieznany)

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku przypada 5 grudnia. Chcemy włączyć się w tą piękną ideę czynienia bezinteresownego dobra. W czwartek – 5 grudnia, na terenie szkoły zorganizujemy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych HOSPICJUM CORDIS w Katowicach. Jest to jedno z największych stacjonarnych hospicjów w Europie. Istnieje od 1990r. Opieką otacza dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową i inne przewlekłe schorzenia.

W tym dniu uczniowie będą rozprowadzać „bombki – cegiełki” w cenie 5 złotych.

Nie bądźmy obojętni… Cieszmy się z możliwości czynienia dobra…