„POMOCNE SERCE” w klasach 1-3 w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej

img_20191206_103516_1-480x640Grudzień to miesiąc wyjątkowy, to czas rodzinnych, świątecznych spotkań i niezwykłej magicznej atmosfery. Za nami pierwsze zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. W piątek 6 grudnia w klasach 1-3 odbyły się lekcje, których tematem było pomaganie – „Pomocne serce”. Podczas prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się: czym jest pomaganie; dlaczego należy pomagać; jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi; czym jest magia świąt Bożego Narodzenia; jak można pomagać innym. Uczniowie pokolorowali obrazek sympatycznego Misia Uszatka. Swoją pracę zabrali do domu, aby pokazać rodzicom i powiedzieć im: „Pomaganie to ważna sprawa. Misia Uszatka znam, więc od dziś we wszystkim pomagam Wam”. Te wspaniałe zajęcia uświadomiły nam, że „Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”. Niecierpliwie czekamy na kolejne zajęcia z cyklu „Dzieci uczą rodziców”.