Realizacja Projektu Czytelniczego w klasie 3a

projekt-1W klasie 3a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został zrealizowany projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Z bogatej oferty czytelniczej jaką dysponuje nasza biblioteka wybraliśmy jedną z serii książek „Szkoła Trzęsiportków” a konkretnie wybór padł na tytuł „Magiczny chomik” autorstwa Pameli Butchart i Becki Moor. Na zajęciach z edukacji polonistycznej uczniowie doskonalili umiejętność głośnego czytania poprzez prezentowanie kolejnych rozdziałów, gdzie poznawali kolejne niesamowite przygody Magicznego Chomika- przyjaciela dzieci. Książka „Szkoła Trzęsiportków”- „Magiczny chomik” przekonuje nas, że w szkole nie musi być nudno. Zwariowane przygody jakie przeżywają bohaterowie tej książki napawają nas optymizmem dają nam podpowiedź jak wykorzystać wolny czas i wreszcie zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej książki choćby dlatego, aby przekonać się co łączy na pozór zwyczajne zwierzątko futerkowe z siłami magicznymi. Na podstawie poznanych treści kolejnych przygód, jakie przeżywały dzieci w ”Szkole Trzęsiportków” powstała galeria naszych prac plastycznych.