Spotkanie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei

img_20221122_134046-smallW naszej szkole pojawili się dziś niecodzienni goście. Specjalnym radiowozem, wyposażonym w sprzęt operacyjny przybyli do klasy 5a przedstawiciele Straży Ochrony Kolei. Ostatnio coraz większym problemem są „dzikie przejścia” na torach oraz lekceważenie sygnalizacji i zabezpieczeń torów w wyznaczonych miejscach. Wielu ludzi traci życie w wyniku skrajnej nieodpowiedzialności. Funkcjonariusze opowiedzieli nam o bezpieczeństwie na terenach kolejowych, pokazali nam, jak o nie dbać oraz przestrzegali przed zagrożeniami. Uczniowie  mieli okazję przymierzyć elementy odzieży operacyjnej i obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy. Mogli wejść do radiowozu i obejrzeć go od środka. Z zainteresowaniem obejrzeli pięknie przygotowane i bardzo interesujące materiały edukacyjne. To było bardzo ważne i pouczające spotkanie.