Światowy Dzień Wody 2023

dzien-wody-2023-cz-2 dzien-wody-2023-cz-1Jak co roku – 22 marca – obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Nasza szkoła zawsze włącza się globalne obchody. W tym roku braliśmy udział w webianrium dotyczącym pomocy humanitarnej oraz w Wodnym Wyzwaniu. Oba wydarzenia organizowane były prze Polską Akcję Humanitarną. W szkole odbył się również Turniej wiedzy o Wodzie, w którym przedstawiciele klas 2 -3 oraz 4 -5 rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania związane z wodą. Najlepszą drużyną z klas 2 -3 okazała się reprezentacja klasy 3a w składzie: Matylda Sikora, Martyna Zarębska i Jan Hryszkiewicz. W klasach 4 – 5 – zwyciężyła drużyna z klasy 5b – Dawid Piasecki, Dawid Dudek i Ksawery Uliczka. Wszystkim drużynom gratulujemy wiedzy i zaangażowania!