Z wizytą w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

warsztaty-w-muzeum-szafa-i-darwin 13 stycznia uczniowie z klas 8c i 8d wraz ze swoimi wychowawczyniami byli na warsztatach w muzeum. Najpierw odbyli pasjonującą podróż w czasie od początków powstania życia na Ziemi po czasy współczesne podczas wykładu: ” Od Darwina Do Banku DNA”.  Zobaczyli też cenne eksponaty zgromadzone przez muzealników, a wśród nich kości mamuta, skamieliny liczące kilka milionów lat, niezwykłe owady, a także całkiem spore zwierzęta.

Następnie udali się na wystawę: „Skarby Śląskiej Szafy”, gdzie mogli pooglądać, jak ubierali się nasi pradziadkowie i śląskie modnisie. Najwięcej entuzjazmu wzbudził jednak fakt, że niektórzy mogli poczuć się jak na pokazie mody sprzed lat, gdyż mieli wyjątkową okazję przymierzyć dawne stroje i poczuć klimat z początku XX wieku.

To, co zobaczyli, uwiecznili na zdjęciach wykonanych aparatem z Programu Laboratoria Przyszłości.