Poszukiwanie wiosny

Klasa 4a na przyrodzie udała się do pobliskiego parku na spacer. Byliśmy ciekawi, czy znajdziemy jakieś oznaki zbliżającej się wiosny. W naszym parku możemy spotkać dużo zwierząt i roślin, ale o tej porze roku trzeba się bardzo uważnie przyglądać, by je zobaczyć. Łatwym zadaniem było dostrzeżenie pływających kaczek krzyżówek, biegających wiewiórek, ale kowal bezskrzydły schował się i tylko bystre oczy go zauważyły. W parku Kachla spotkaliśmy m.in. stokrotki, cebulicę, podbiał pospolity oraz kwitnącą forsycję. Piękne barwy kwiatów zachwyciły nasze oczy, po szaro-burej zimie. Na tą chwilę, to wszystkie informacje na temat wiosny w parku. Żeby poznawać przyrodę trzeba mieć otwarte oczy i być bardzo czujnym.
Zachęcamy do szukania wiosny!
Relacja przygotowana przez uczniów klasy 4a
slide2-4 slide1-14