Zajęcia profilaktyczne ze specjalistami

przyszloscJuż od dłuższego czasu nasza szkoła w ramach profilaktyki uzależnień aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Klub Abstynentów „Przyszłość” z Bytomia. Prezes klubu, P. Bronisław Winszczyk 26 listopada 2018 r. zorganizował szkolenie prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. W naszych progach gościliśmy kierownika oddziału terapii uzależnień od alkoholu p. Lidię Krajewską – Muszyńską  i terapeutę uzależnień p. Zygmunta Kosowskiego. Uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych „Wybieram wolność”, mogli wysłuchać świadectwa osoby uzależnionej z wieloletnią abstynencją. Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy nie tylko wyposażą naszą młodzież w wiedzę, ale również pomogą im rozeznać czynniki ryzyka, z którymi mogą się zetknąć  w różnych sytuacjach życiowych oraz będą wiedzieć, że w twórczy i aktywny sposób można rozwijać się – bez „wspomagaczy”. Dziękujemy naszym gościom za przeprowadzenie zajęć.