Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada 2020

natalia-pietrzak25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który to w 2002 roku, świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Z tej okazji, pomimo zdalnego nauczania, dzieci z klas 1-3 wzięły udział w szkolnym konkursie plastyczno – technicznym „Miś – mój przyjaciel”. Celem konkursu było rozwijanie talentów artystycznych oraz stwarzanie okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Laureatami konkursu zostali uczniowie:

Klasy pierwsze: Lamparska Lena (1a), Pietrzak Filip (1b), Misiak Aleksandra (1c), Hływa Julia (1c).

Klasy drugie: Mrozicka-Derechowska Hanna (2a), Ettmayer-Kluska Maja (2a),  Myrczik Michał (2b), Rozibicki Mikołaj (2c).

Klasy trzecie: Machula Klaudia (3a), Pietrzak Natalia (3b).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości.