Zwierzę to nie rzecz ani zabawka- to istota żywa, która potrzebuje ciepła i miłości!

lena-malyOkres przedświąteczny to taka pora, która skłania każdego z nas do refleksji do zatrzymania się na chwilę by złapać oddech by móc wreszcie sobie odpowiedzieć na pytanie: Co jeszcze mogę zrobić dla każdej żywej istoty z mojego najbliższego otoczenia a takimi właśnie są zwierzęta, często przez ludzi zapomniane i źle traktowane.

Na tak postawione pytanie próbowali odpowiedzieć najmłodsi uczniowie z klasy 1a –klasy o o profilu artystycznym przy okazji realizowanej tematyki dotyczącej niesienia pomocy każdej żywej istocie.

Inspiracją stał się oglądany przez nas Teatrzyk Edukacyjny on-line pt: „Zwierzę to nie zabawka” gdzie tytułowy bohater – suczka o imieniu Lusia jako przedstawicielka zwierząt zwraca się z apelem do dzieci, aby nie traktować zwierząt jako zabawki, która się znudzi i którą można po jakimś czasie rzucić w kąt.

Zwierzę to istota żyjąca, tak samo, jak człowiek zasługuje na szacunek, potrzebuje miłości i ciepła.

Dziś przy tej okazji dzieci miały możliwość zaprezentowania przed kamerą w czasie zajęć online

swoich pupili i podzielenia się wiedzą o tym co czynią by ich zwierzątko czuło się szczęśliwe i bezpieczne.

Poniżej zamieszczamy fotografie szczęśliwych zwierząt – szczęśliwych, bo otoczonych prawdziwą miłością, troską i odpowiedzialnością ich właścicieli, dla których zwierzę to istota żywa, której nie można porzucić, gdy się znudzi, o której nie można zapomnieć, gdy dokucza jej głód i chłód.

Pamiętajmy, że zwierzęta są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka!