Konkurs – Dzień Bezpieczeństwa w Internecie

pobraneW związku z Dniem Bezpieczeństwa w Internecie ogłaszamy konkurs w naszej szkole: przygotowanie plakatu o bezpieczeństwie w Internecie dla uczniów kl.4-5, przygotowanie komiksu dla klas 6-7, utworzenie krótkiej prezentacji związanej z omawianą tematyką dla uczniów kl.8.  Komiksy, plakaty można wykonać dowolną techniką narysować lub namalować ręcznie lub z pomocą komputera w wybranym edytorze grafiki, klasy 8 tworzą w programie do tworzenia prezentacji. Prace wysyłacie na adresy e-mail do p. Małgorzaty  Wrzosek i p. Urszuli Łabędzkiej do 19.02.2021.

Zasady bezpieczeństwa w sieci – Pamiętajmy o nich nie tylko w Dniu Bezpiecznego Internetu:
  • zabezpiecz swój komputer programem antywirusowym

• nie otwieraj linków, załączników z nieznanych wiadomości e-mail

• ostrożnie pobieraj pliki z sieci

• otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób

• nie podawaj swoich danych osobowych, haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć

• przestrzegaj zasad netykiety

• chroń swoje konta na serwisach społecznościowych

• nie ufaj osobom poznanym w sieci

• mów, jeśli coś jest nie tak, jeżeli coś cię zaniepokoi powiedz o tym rodzicom lub innej, zaufanej dorosłej osobie

• szanuj innych – nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj