W karnawałowo-walentynkowym nastroju w klasie 1a

kotyliony-naW ramach zajęć innowacyjnych w klasie 1 a – klasie o profilu artystycznym ostatni tydzień ubiegł pod znakiem celebrowania Karnawału i Walentynek w nieco inny sposób, jak to wcześniej bywało.

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na szereg działań dotyczących kultywowania w pełnym wymiarze wspomnianych Walentynek czy Karnawału.

Jednak w symboliczny sposób postanowiliśmy celebrować te święta.

Bo przecież Dzień Św. Walentego, który przypada 14 lutego to nie tylko Święto Zakochanych wśród dorosłych, to również święto, które celebrują dzieci zawiązując trwałe szkolne przyjaźnie, dzieląc się dobrym słowem, wzajemnym szacunkiem, pomocą.

Celebrowanie Walentynek rozpoczęliśmy od wykonania pięknych Kart Walentynkowych, które obecnie wypełniły klasową galerię prac stając się dowodem naszej sympatii, przyjaźni dla osób, z którymi lubimy spędzać czas, czy to w nauce czy w zabawie.

Dziś popłynęło mnóstwo ciepłych słów, które mogliśmy zadedykować Wybranej Walentynce na forum klasy zapewniając o naszej przyjaźni i wdzięczności.

Uwieńczeniem Walentynek był wybór Najsympatyczniejszej klasowej Pary Walentynkowej.

Jednogłośnie Tytuł Najsympatyczniejszej Pary Walentynkowej przypadł wśród dziewczynek dla Matyldy Sikory a wśród chłopców dla Oskara Augustyna.

Nasze dekoracje klasowe w postaci serduszek, kart Walentynkowych wprowadzały nas w ciepły, radosny nastrój a wykonane maski karnawałowe, które obecnie nie mogą być wykorzystane przez nas na balach karnawałowych stały się źródłom radości, inspiracji na przekór tym „maskom”, które obecnie stanowią nieodzowny atrybut naszej garderoby a to wszystko po to by chronić nasze zdrowie i życie.

Zresztą oceńcie sami.