Żywa lekcja przyrody w środowisku leśnym

aO tym, że jesień na dobre zagościła w przyrodzie mogli przekonać się uczniowie klasy 3a i 3c udając się na wycieczkę do Miechowickiej Ostoi Leśnej. Przepiękna słoneczna pogoda sprzyjała obserwacji naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt w lesie.

Uczniowie mieli okazję poznawać las wszystkimi zmysłami. Rozpoznawali drzewa po liściach, owocach. Poznawali warstwową budowę lasu, obserwowali najmniejszych mieszkańców lasu, używając lup. Słuchali odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych w swoich klasach zebrały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to liście, szyszki, żołędzie, kawałki kory.

W trakcie spaceru dotarliśmy do miechowickich leśnych stawów miejsca rozrodu płazów.

Była to udana wyprawa dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Na koniec wyprawy mieliśmy możliwość stanąć i przytulić się do najbardziej malowniczego drzewa Ostoi Miechowickiej, którym jest okazały dąb szypułkowy- symbol ścieżek oraz zespołu przyrodniczo- krajobrazowego.

Oto fotorelacja z naszej wyprawy do lasu.