Zajęcia kółka muzycznego

muz Zajęcia zespołu muzycznego odbywają  się we wtorek na lekcji ósmej czyli 14: 35 – 15:20.
Ma na celu spełnić 3 podstawowe funkcje:
-kształcąca, wychowawczą i użytkową.
Kształcąca to:
-zapoznanie uczniów z różnorodnym repertuarem, kształcenie głosu i słuchu muzycznego, poczucia rytmu, śpiew solowy, w duetach i większych zespołach , również jako chór.
Wychowawcza:
-rozwijanie uczuć patriotycznych poprzez odpowiedni dobór repertuaru, pogłębianie intelektualnego , uczuciowego związku z kulturą narodowa, regionalna i środowiskową, wdrażanie do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu, kształcenie umiejętności współżycia w zespole i odpowiedzialności za jego poziom i wyniki, rozbudzenie zamiłowania do zbiorowego muzykowania.
Użytkowa:
-opanowanie repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych i poza szkolnych, organizowanie występów podczas imprez szkolnych , przygotowanie do udziału w różnego rodzaju imprezach środowiskowych, przygotowanie do konkursów szkolnych i pozaszkolnych.