Europejski Dzień Języków Obcych

ela-sery26 września w naszej szkole nauczyciele języków obcych wraz z Klubem Europejskim zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji członkowie Klubu Europejskiego podczas przerw, w holu szkoły częstowali uczniów serami francuskimi i niemieckimi. W klasach natomiast na lekcjach języka angielskiego, uczniowie rozwiązywali quizy oraz zagadki tematyczne. Europejski Dzień Języków został ustanowiony 26.09.2001 r. z inicjatywy UE i Rady Europy. Celem jest podkreślenie jak ważna, a jednocześnie zabawna, jest nauka języków obcych. Jak nauczyć się najszybciej języka obcego? Najważniejsze jest to, aby codziennie przeznaczyć na naukę kilka minut.15 minut nauki dziennie to optymalny czas, ale kluczem do sukcesu jest codzienna praca.