I miejsce w konkursie dekorowania pierników w Piekarach Śląskich

pierniki921 grudnia 16 r. uczennice kl. IIIc gim. Emilia Grabowy oraz Paulina Rozmarynowska reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie cukierniczym dla gimnazjum organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich .

Dekorowanie pierników wydaje się łatwym zadaniem, jednak wymaga precyzji, kreatywności, oryginalności wykonania dekoracji, estetyki podania oraz umiejętności prezentacji swojej potrawy. Tymi kryteriami wykazały się Emilia i Paulina zajmując I miejsce. Jury zachwyciła pomysłowość naszych dziewczyn – na piernikach pojawiły się obrazki związane z Bożym Narodzeniem i tym właśnie wyróżniały się spośród innych prac. Wspaniała atmosfera podczas strojenia świątecznych smakołyków, z kolędami w tle, sprzyjała pomysłowości uczniów oraz dodawała im wiary we własne możliwości.