Ogólnopolska Noc Biologów

nocbiol5Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Ogólnopolskiej Nocy Biologów pod hasłem ,,Coraz głębiej do wnętrza materii” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Noc Biologów odbyła się 13 stycznia 2017 r. Mięliśmy okazję brać udział w wykładach popularnonaukowych takich jak ,,VI katastrofa ekologiczna”. Przygotowano również dla nas liczne doświadczenia w laboratoriach, a na warsztatach stworzyliśmy własne preparaty oraz nauczyliśmy się określać wiek drzew.  Na korytarzach czekały na nas kolejne atrakcje w postaci różnych wystaw, quizów oraz konkursów. Podczas krótkich przerw mogliśmy rozgrzać się gorącą herbatą w bufetach.
Wszystkie zaplanowane dla nas rozrywki były kształcące, ciekawe i interesujące. Mamy nadzieję, że za rok nasza szkoła również będzie mogła uczestniczyć w VII Nocy Biologów.
Relacja: Julia Kokoszka, Dominika Kaczyńska, Martyna Pawłowska