Praktyczne warsztaty dla uczniów klas III Gimnazjum i 8 Szkoły Podstawowej

na-str-2Już od tygodnia uczniowie klas trzecich Gimnazjum i ósmych Szkoły Podstawowej uczęszczają na warsztaty do bytomskich szkół średnich. Stojąc przed wyborem nowej szkoły, mają okazję poznać ofertę, porozmawiać z nauczycielami i uczniami tych szkół. Dwie grupy młodzieży brały udział w warsztatach z grafiki i poligrafii cyfrowej organizowanych przez Technikum nr 4 w Bytomiu. Grupa dziewcząt uczestniczyła w zajęciach krawieckich, na których samodzielnie zaprojektowały i uszyły piórniki; jak na początek całkiem nieźle! Warsztaty zorganizował Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Natomiast wszyscy uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół Budowlanych. Każdy miał okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje w klasie mundurowej, architektonicznej oraz klasie o profilu architektura krajobrazu i technik budownictwa.

Kolejne warsztaty już w lutym.