Projekt Penpals

32664Z dumą informujemy, iż od stycznia 2019 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie: Uniwersytetem Cambridge w Anglii. Uniwersytet ten przewodzi międzynarodowemu projektowi, który pomaga milionom dzieci uczyć się języka angielskiego i pokazać swoje umiejętności światu.

W projekcie bierze udział ponad 160  krajów z całego świata ze wszystkich kontynentów.

„Projekt Penpals” to wymiana korespondencji mailowej w języku angielskim między uczniami szkół różnych krajów. Uczniowie dopasowani są do siebie wiekiem i poziomem językowym.

Nasi uczniowie prowadzą korespondencję z hiszpańską szkołą WARWICK HOUSE SCHOOL z miejscowości Valladolid oraz grecką szkołą Primary School of Stavroupoli z miejscowości Xanthi.

Pod koniec roku szkolnego uczestnicy otrzymają dyplomy Uniwersytetu Cambridge.

Ze względu na ogromne zainteresowanie projektem wkrótce nawiążemy kontakt z kilkoma innymi państwami.

W naszej szkole dążymy do tego, aby nauka angielskiego była przyjemna, skuteczna i satysfakcjonująca. Dla nas nauka języka obcego to coś więcej niż tylko egzaminy i oceny. Chodzi o to, by mieć pewność, że uczniowie komunikują się i zdobywają możliwość  wzbogacania swojej wiedzy i doświadczenia.

Koordynator projektu: mgr Małgorzata Zielińska