Razem na Święta – dołącz do naszej akcji!

plakat-razem-na-swietaTegoroczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia jest tak inny od poprzednich. Nie możemy na terenie szkoły przeprowadzić wszystkich świątecznych akcji: Choinka Nadziei (występy świąteczne w Domu Pomocy Społecznej), Szlachetna Paczka, Spotkanie dla Seniorów z naszej dzielnicy, Koncert Noworoczny…

Dziś przed nami stoi nowe wyzwanie. Wiemy przecież, jak możemy sprawić innym radość, w jaki sposób możemy dzielić się dobrem. Znamy sposoby wspierania starszych, pomagania im z miejsca, w którym jesteśmy. Spróbujmy w tym wyjątkowym czasie sprawić, że ktoś się uśmiechnie, poczuje się dostrzeżony i potrzebny.

NA TERENIE SZKOŁY WZNAWIAMY AKCJE:

– wkręć się w pomaganie – zbieramy Korki dla Antosia – korki możecie przynosić do przedsionka szkoły, wrzućcie je do pojemnika;

– Świąteczna paczka dla zwierzaka – wsparcie dla schroniska w Miechowicach – koce, karmę, zabawki dla zwierząt, smycze, można zostawiać w przedsionku szkoły.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN Razem na święta.

Nie traćmy czasu, zachęcamy Was do działania (z zachowaniem środków ostrożności i reżimu sanitarnego):

- rozglądnij się, czy ktoś w sąsiedztwie nie potrzebuje wsparcia (zakupy, spacer z psem);

- zrób kartkę z życzeniami świątecznymi lub symboliczną ozdobę bożonarodzeniową i podaruj ją osobie samotnej, starszej (upominek zostaw na wycieraczce, kartkę wrzuć do skrzynki pocztowej)

- polecamy internetowe akcje charytatywne – można wykonać własnoręcznie jakieś dzieło i wystawić na licytację.

Wychowawcy poinformują klasy o szczegółach.  Liczymy na Waszą aktywność i kreatywność. Pamiętajmy, że zawsze obok jest ktoś, kto nas potrzebuje. BĄDŹMY RAZEM!