VII edycja festiwalu „Z dala od zgiełku”

obraz-186-malyPiątkowe przedpołudnie 5 kwietnia naszą szkołę wypełniła wspaniała atmosfera, stworzona przez uczestników VII edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Literackiej „Z dala od zgiełku”. W tym roku festiwal cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 45 utalentowanych wrażliwych wykonawców.

Odnowiona sala gimnastyczna okazała się dobrą przestrzenią sceniczną.

Prezydent Bytomia objął Festiwal honorowym patronatem, a prezydent Adam Fras gościł dziś podczas przesłuchań, życząc powodzenia wszystkim uczestnikom.

W Galerii zamieszczamy piękne fotografie autorstwa Krzysztofa Kadisa – przyjaciela naszego festiwalu.

Festiwalowi patronuje Regionalny Instytut Kultury, który ufundował Grand Prix, Prezydent Miasta Bytom, Życie Bytomskie, Opera Śląska,  Narodowa Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji, szkoła Świat Języków, Bytomskie Centrum Kultury, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Patroni zapewnili nagrody oraz popularyzację festiwalu w regionie i na terenie naszego miasta. Dzięki uprzejmości Piekarni – Cukierni Kaizik Strzecha  mogliśmy poczęstować uczestników wspaniałymi drożdżówkami.

Oto laureaci tegorocznej edycji:

Grand Prix otrzymuje Amelia Lewandowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie

Szkoły podstawowe 1-3:

I miejsce – Paulina Knapik – Starochorzowski Dom Kultury

II miejsce – Natalia Skrzypiec – SP 45

III miejsce – Zuzanna Macioł – SP 51

wyróżnienie Kinga Gwóźdź – SP 45

Szkoły podstawowe klasy 4-6:

I miejsce – Oliwia Sokoła – MDK nr 2 Bytom

II miejsce – Kacper Bąk – Śląskie Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej w Zawierciu

III miejsce – Pola Polowczyk – SP 43

wyróżnienie – Lena Zając – SP 51

wyróżnienie – Dominika Cieślik – Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu

wyróżnienie – Małgorzata Ochryniuk – SP 33

Gimnazja i klasy VII, VIII:

I miejsce – Zuzanna Madej – SP 54

II miejsce – Danuta Ungier – SP 33

III miejsce – Daniel Nowak – SP 33

wyróżnienie – Emilia Roszczypała – SP 45

wyróżnienie – Dominika Semirjak – Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego

wyróżnienie – Martyna Świsłocka – SP 51

Ponadto jury przyznało nominację do ogólnopolskiego festiwalu piosenki artystycznej „Kwiaty na kamieniach” Amelia Lewandowska.

Nagrody i statuetki zawdzięczamy następującym instytucjom oraz firmom:

Pozostaje nam zaprosić serdecznie za rok wszystkich kochających dobrą poezję i łagodną (choć nie zawsze) muzykę.