Zegar na Szkole Podstawowej nr 36 zyskał drugie życie!

dsc_1649W kończącym się roku szkolnym 2021/2022 mamy dla społeczności szkolnej, mieszkańców dzielnicy i miasta jeszcze jedną wiadomość – 05 lipca 2022r. szkolny zegar zaczął odmierzać czas. Szkoła pozyskała Sponsora, który podjął się pracochłonnego i trudnego zadania – demontażu, renowacji, montażu zewnętrznej tarczy starego zegara oraz rekonstrukcji całego mechanizmu zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską i dbałością o detale. Jesteśmy bardzo wdzięczni, za włożoną pracę i trud związany z naprawą naruszonego zębem czasu zegara. Dzięki Waszej wizji, ofiarności i samozaparciu, dziś możemy cieszyć się odnowionym zegarem. Dziękujemy również za wsparcie ze strony Władz Gminy, szczególnie wiceprezydentowi Adamowi Frasowi oraz Mirosławowi Luksowi sekretarzowi miasta, którzy czuwali nad organizacją procesu demontażu i montażu zegara. Cieszymy się, że dzięki Wam, współpracy tak wielu osób i instytucji, już dziś, możemy w pełni podziwiać wyczekany, nowy zegar na SP 36. Mamy nadzieję, że będzie nam wszystkim odmierzał szczęśliwe godziny!

Proces regulacji mechanizmu zegara potrwa kilka tygodni. Potem już będzie można w pełni cieszyć się jego działaniem.