Kreatywne lekcje z KAHOOT!

glowneW naszej szkole prowadzone są kreatywne zajęcia języka angielskiego, które opierają się na innowacyjnych metodach pracy, m. in. na wykorzystaniu na lekcji quizu Kahoot.

Kahoot! to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Program generuje kod, dzięki któremu uczniowie na swoich urządzeniach (komputer, tablet, telefon) udzielają odpowiedzi wybierając odpowiedni kolor. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając, ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi.

Mówi się, że jest czas na naukę i czas na zabawę, jednak warto sprawić, aby uczenie się było frajdą, a uczniowie chętnie przychodzili do szkoły. Okazuje się, że telefon służy nie tylko do grania w gry i sprawdzania Facebooka, ale może być narzędziem, które uatrakcyjni lekcję. Nasi uczniowie bawili się świetnie podczas rozwiązywania quizu powtórkowego, byli zainteresowani lekcją, uczyli się poprzez działanie i przede wszystkim czerpali z niej przyjemność.